Op zondag 19 april organiseerden de buurtcoaches van SenW samen met hockeyclub Cartouche een 4×4 hockeytoernooi voor leerlingen uit groep 5 tot en met 8 uit Leidschendam-Voorburg en Stompwijk. Met ruim 200 deelnemende kinderen mocht het evenement zonder meer geslaagd heten.
Hockeyplezier voor iedereen
Het toernooi was toegankelijk voor zowel beginners als kinderen die al op hockey zitten. Die mix werkte goed: nieuwelingen maakten op een laagdrempelige manier kennis met de sport, terwijl ervaren spelers hun enthousiasme konden delen. Het motto van de dag was dan ook: meedoen is belangrijker dan winnen.
Er werd gespeeld in teams van vier tegen vier, zonder vaste keeper en met kleine doelen, een spelvorm met veel balcontact en actie. De wedstrijden vonden plaats in drie blokken tussen 9.00 en 17.30 uur, verdeeld over een meisjes- en een jongenspoule.
Kevin Blommestijn, combinatiefunctionaris sport bij SenW: “Kinderen ontdekken hoe leuk het is om een nieuwe sport te proberen. En als je al hockeyt, beleef je het spel op een andere, speelse manier en je zag trots op ‘hun’ sport.”
Meer dan alleen sport
Naast de wedstrijden waren er prijzen te winnen voor de leukste teamoutfit, de leukste teamnaam en de sportiviteitsprijs. De dag werd afgesloten met een prijsuitreiking.
Volgende editie
Na dit succes kijkt de organisatie al vooruit. In oktober staat het 4×4 Voetbaltoernooi op het programma.

